Informacje bieżące

III Warsztaty Kynologiczne 07.09.2017 15:29

 

III Warsztaty Kynologiczne
Szkolenie i użytkowanie psów

Zapraszamy do wzięcia udziału w III Warsztatach Kynologicznych zorganizowanych przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz szczeciński Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Dwudniowe warsztaty, które dotyczyć będą głównie szkolenia i użytkowania psów, odbędą się w dniach 6-7 października 2017 r. Warsztaty zostały objęte patronatem Prorektora ZUT ds. studenckich dr hab. inż. Arkadiusza Termana.

Dzień pierwszy (6.10.2017 r., piątek) to wykłady, które poprowadzą najwięksi specjaliści w swoich dziedzinach (program dnia w załączeniu). Ta część warsztatów jest odpłatna: 50 zł bilet normalny, 25 zł ulgowy (młodzież ucząca się i studenci). Cena obejmuje sześć wykładów, kawę i pamiątkowy certyfikat uczestnictwa. Prelekcje pierwszego dnia warsztatów będą miały miejsce w auli Audytorium Maximum Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa przy ul. Słowackiego 17 w Szczecinie.

Dzień drugi (7.10.2017 r., sobota) to impreza plenerowa w Akademickim Ośrodku Jeździeckim na Osowie. W programie między innymi: Otwarte Mistrzostwa Polski Border Collie '17, pokazy użytkowania psów sportowych, możliwości zastosowania termografii w diagnostyce chorób stawów u psów, rehabilitacja psów i kotów, pokazy pracy psów i koni policyjnych, mondioring, ring francuski oraz szeroko rozumiane użytkowanie obronne; do tego wiele atrakcji, nie tylko dla psów, ale i ich właścicieli, w tym ognisko. Wstęp na imprezę plenerową jest wolny, chociaż zachęcamy do zabrania ze sobą kilku drobnych - będzie można wesprzeć Przytulisko TOZ w Budnie, kupić akcesoria i zabawki dla psów oraz kaloryczne co nieco dla właścicieli. Podczas drugiego dnia warsztatów mile widziany jest także każdy, kto chciałby nieodpłatnie zareklamować swoją firmę.

Wpłaty za pierwszą część warsztatów prosimy kierować na konto ZKwP, O/Szczecin: PKO BP SA II O/Szczecin 58 1020 4795 0000 9602 0155 3585. W tytule przelewu prosimy wpisać: Warsztaty Kynologiczne ZUT.

Organizatorzy dziękują Dziekanowi WKŚiR dr hab. inż. Edwardowi Mellerowi, prof. ZUT oraz Kierownikowi AOJ mgr Robertowi Palaczowi za udostępnienie obiektów na potrzeby warsztatów.

Katarzyna M. Kavetska
Dorota Witkowska

 

Nasi prelegenci:

 

Katarzyna Fiszdon – genetyk, behawiorystka

Jest hodowcą psów rasowych, członkiem ZKwP, międzynarodowym sędzią kynologicznym, wykładowcą na kursach asystenckich ZKWP, współpracuje z Izbą Celną, policją, PZŁ i ochotniczą strażą pożarną w zakresie szkolenia psów użytkowych.

Leszek Siejkowski – hodowca, sędzia międzynarodowy ZKwP

Jest hodowcą psów rasowych, członkiem ZKwP, międzynarodowym sędzią kynologicznym oraz prób pracy psów myśliwskich.

Małgorzata Woźniak – trener psów tropiących

Założycielka BavariaTeam.pl, Mantrailing Academy Poland, przewodniczka dwóch psów tropiących; prowadzi szkolenia z zakresu tropienia użytkowego oraz wykrywania substancji psychoaktywnych i materiałów wybuchowych.

Hanna Wojciechowska – trener psów, zoopsycholog, kynoterapeuta

Kynoterapeuta, zoopsycholog, trener psów, właścicielka szkoły dla psów "Kynopark" oraz niepublicznego ośrodka edukacji "Adeptus", specjalizuje się w integracji sensorycznej zarówno ludzi, jak i psów.

Gerlinde Dobler – międzynarodowy sędzia Obedience

Członek SV – Klubu Owczarka Niemieckiego w Niemczech. Sędziowała na Mistrzostwach Świata FMBB w dyscyplinie Obedience. Na co dzień trenuje agility i obedience ze swoim owczarkiem niemieckim.

Bartłomiej Sudak – francuski trener psów obronnych i hodowca

Jest hodowcą psów rasowych, zawodnikiem i trenerem mondioringu i ringu francuskiego. Mieszka i pracuje we Francji. Współpracuje ze służbami mundurowymi w zakresie szkolenia psów obronnych.

Więcej informacji na stronie.