Konferencja StatSoft Polska pt.: „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych” 17.10.2023 11:45

XXVII edycja odbędzie się 19 października br. w formule on-line.

Cieszymy się, że znów zawitał do nas październik, a wraz z nim już tradycyjnie konferencja StatSoft Polska pt.: „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych”. Serdecznie zapraszamy do udziału w jej XXVII edycji która odbędzie się 19 października br. w formule on-line.

Jak zawsze można się spodziewać ciekawej i różnorodnej tematyki oraz praktycznych porad specjalistów, jak efektywnie wydobywać informacje ukryte w gromadzonych danych oraz jak prezentować wyniki w efektowny sposób.

Wykładowcy (pracownicy naukowi z renomowanych polskich ośrodków naukowych) zaprezentują, jak metody analizy danych wspierają ich w następujących obszarach:

·         dobory prób w badaniach trudno dostępnych lub nieznanych zbiorowości ludzkich,

·         nowoczesne metody analizy skupień: DBSCAN i OPTICS (metody aglomeracyjne),

·         analiza statystyczna wyników poniżej granicy wykrywalności („danych niewykrytych”),

·         praktyczna oraz statystyczna istotność wyników i ich znaczenie w ocenie rezultatów badań,

·         odszyfrowywanie złożonych biomarkerów w badaniach wielkoskalowych,

·         zwiększenie skuteczności oddziaływania na odbiorców wyników analiz statystycznych.

Dodatkowa atrakcja, która czeka na uczestników: quizy statystyczne z upominkami dla zwycięzców.

Zapraszamy wszystkich Państwa pracowników oraz studentów!
Udział w konferencji jest bezpłatny. Zachęcam do zapoznania się z programem wydarzenia oraz przesłania zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Statystyczne.

W załączeniu przesyłam również aktualne informacje na temat organizowanych przez nas kursów – zarówno on-line, jak i stacjonarnych. Przypominam, że pracownikom uczelni oraz instytutów PAN, którzy korzystają z programów Statistica z aktywnym serwisem StatSoft Polska, oferujemy 20% zniżkę na udział w naszych standardowych kursach otwartych.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Łączę pozdrowienia.
Agnieszka Jabłońska

www.StatSoft.pl
ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków