VII Targi Pracy KARIERA 2016 09.11.2016 14:52

Już 23 listopada 2016 r. odbędą się VII Targi Pracy KARIERA 2016 organizowane przez uczelniane Biuro Karier. Targi będą miały miejsce na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej przy Al. Piastów 42 w Szczecinie i odbędą się w godzinach od 10.00 do 15.00.

Co oprócz targów?

Targom towarzyszą dodatkowe wydarzenia, czyli warsztaty. Między innymi wizażu oraz sprawdzające predyspozycje i preferencje zawodowe i nie tylko pt. „Marzenia do spełnienia” oraz branżowe. Warto też przyjść na krótki wykład Coacha Katarzyny Dujanowicz pt.  „Doceń kompetencje miękkie - to one zdobędą dla Ciebie pracę!” (http://www.targipracy.zut.edu.pl/imprezy_towarzyszace). Na warsztaty i wykład należy się zapisać: www.biurokarier.zut.edu.pl/szkolenia

Czy warto przyjść na targi?

Targi pracy to jedna z najpopularniejszych form promocji, z której chętnie korzystają pracodawcy poszukujący pracowników. Z jednej strony to świetna okazja dla studentów i absolwentów, by w tym samym miejscu i czasie poznać oraz porównać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć dokumenty aplikacyjne oraz otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez pracodawców. Z drugiej strony, firmy mają możliwość wypromować się w środowisku akademickim, przedstawić swoje oferty rekrutacyjne, programy praktyk i staży, ale mogą również zbadać trendy wśród studentów, którzy za chwilę wejdą na rynek pracy.

Targi dają możliwość poznania różnych firmy i instytucji, umożliwiają bezpośredni kontakt z pracownikami. Nie jest to czas zebrania nowych długopisów i gadżetów. Na targach jest świetna możliwość poznania rekrutera oraz potencjalnego managera, a dla pracodawców odpowiedniego kandydata na praktykę czy do pracy, i o to głównie chodzi!

Na Targach Pracy KARIERA 2016 będą obecne firmy i instytucje oraz pośrednicy pracy ze Szczecina, regionu, Polski oraz z zagranicy (przeszło 35), studenci i absolwenci ZUT a też innych uczelni.

Więcej informacji można znaleźć na stronie targowej: www.targipracy.zut.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!