Współpraca ZUT i Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie 11.01.2024 14:53

Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT będzie współpracować z Komendą Miejską Policji w Szczecinie. 9 stycznia podpisano porozumienie w tej sprawie.

W imieniu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie umowę parafował Jego Magnificencja Rektor ZUT dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. ZUT oraz Dziekan Wydziału Biotechnologii  i Hodowli Zwierząt dr hab. inż. Arkadiusz Pietruszka, prof. ZUT, a ze strony Komendy Miejskiej w Szczecinie był to inspektor Piotr Makuch.

Umowa obejmuje współpracę na niwie naukowej, jak i dydaktycznej, np. poprzez realizowanie wspólnych projektów naukowych oraz prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego każdej ze stron.

W ramach współpracy studenci m.in. kierunku kynologia będą mogli odbywać praktyki w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji, w ramach której istnieje Ogniwo Przewodników Psów Służbowych.

W planach jest organizacja wspólnych konferencji, debat, szkoleń oraz spotkania naukowo-informacyjne.

Na początku marca odbędzie się spotkanie przedstawicieli policji z naszymi studentami na temat promocji pracy w Policji.

Osobami odpowiedzialnymi za współpracę są: ze strony ZUT dr hab. inż. Lidia Felska-Błaszczyk, prof. ZUT, a ze strony policji kom. Mirosław Rożuk (na zdjęciu).