Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 26 listopada 2015 roku zmarł ś. p. prof. zw. dr hab. Krum Petkov 27.11.2015 09:11

Profesor Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej w Szczecinie, ceniony naukowiec i wychowawca młodzieży akademickiej, kierownik Katedry Żywienia Zwierząt i Gospodarki Paszowej. Pan Profesor brał udział w pracach wielu rad naukowych i komisji na szczeblu uczelnianym i krajowym, w tym m.in.: Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego, Komitetu Badań Naukowych oraz Komitetu Nauk Zootechnicznych PAN – sekcji żywienia zwierząt. Był członkiem Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego oraz Szczecińskiego Towarzystwa Naukowego. Uhonorowany licznymi nagrodami i odznaczeniami, m.in.: Medalem Zasłużony dla Akademii Rolniczej w Szczecinie, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotym Krzyżem Zasługi oraz  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Msza Święta zostanie odprawiona w dniu 1 grudnia 2015 roku o godz. 9:00 w Kościele pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej 28, a uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Kaplicy Głównej Cmentarza Centralnego w Szczecinie o godz. 13:00.

Wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Dziekan, Rada Wydziału, pracownicy i studenci