Zakończenie programu stypendialnego BAYHOST 21.05.2018 21:03

W dniu 18 maja 2018 r. na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Coburg w Bawarii odbyło się uroczyste zakończenie programu stypendialnego BAYHOST - Bawarskie Centrum Szkół Wyższych. Celem programu jest wsparcie naukowej współpracy i akademickiej wymiany pomiędzy Bawarią i krajami z centralnej, wschodniej i południowo-wschodniej Europy.

Wśród stypendystów była mgr inż. Paulina Bośko, doktorantka z Katedry Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności. Doktorantka zaprezentowała uzyskane w trakcie trwania stypendium wyniki pracy badawczej oraz podzieliła się swoimi doświadczeniami dotyczącymi współpracy z Uniwersytetem Nauk Stosowanych Weihenstephan-Triesdorf.

Rangi wydarzeniu nadała obecność Pani Minister Anny Lechner z Bawarskiego Państwowego Ministerstwa Nauki i Sztuki, Pana Prof. Dr. Thomasa Steger – dyrektora programu BAYHOST oraz Pani Prof. Dr. Jutty Michel – wiceprezydenta Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Coburg.