Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt

al. Piastów 45, 70-311 Szczecin

 

Skład osobowy:

1.

Dr hab. inż. Arkadiusz Terman

adiunkt, kierownik Katedry

e-mail: Arkadiusz.Terman@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87
2.

Prof. dr hab. inż. Marek Kmieć

profesor zwyczajny

e-mail: Marek.Kmiec@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 80

3.

Dr hab. inż. Katarzyna Wojdak-Maksymiec

adiunkt

e-mail: Katarzyna.Wojdak-Maksymiec@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 83

4.

Dr hab. Inga Kowalewska-Łuczak

adiunkt

Pracownia Genetyki Molekularnej

e-mail: Inga.Kowalewska-Luczak@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 81

5.

Dr hab. Hanna Kulig

adiunkt

Pracownia Genetyki Molekularnej

e-mail: Hanna.Kulig@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 84

6.

Dr inż. Daniel Polasik

adiunkt

Pracownia Genetycznych Podstaw Biotechnologii

e-mail: Daniel.Polasik@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 82

7.

Mgr inż. Monika Kumalska

doktorantka

e-mail: Monika.Kumalska@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

8.

Mgr inż. Anna Majewska

doktorantka

e-mail: Anna.Majewska@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

9.

Mgr inż. Kinga Mikołajczyk

doktorantka

e-mail: Kinga.Mikolajczyk@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

10.

Mgr Melania Kunicka

doktorantka

e-mail: mkunicka@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

11.

Mgr inż. Agnieszka Korpal

doktorantka

e-mail: Agnieszka.Korpal@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

12.

Mgr inż. Kaja Prüffer

doktorantka

e-mail: Kaja.Pruffer@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

13.

Mgr Katarzyna Woźniak

doktorantka

e-mail: Katarzyna.Wozniak@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

14.

Inż. Oliwia Chomczyńska

St. referent tech.

e-mail: Oliwia.Chomczynska@zut.edu.pl

tel. +48 91 449 67 87

 Obszary badawcze jednostki

  • Wpływ polimorfizmu wybranych genów na poziom cech jakości tuszy oraz użytkowość rozrodczą świń.
  • Poszukiwanie i analiza polimorfizmu w genach zaangażowanych w zróżnicowanie barwne szynszyli (Chinchilla lanigera).
  • Analiza polimorfizmu wybranych genów ulegających ekspresji w gruczole mlekowym oraz zlokalizowanych w chromosomie szóstym w odniesieniu do cech użytkowych i funkcjonalnych bydła mlecznego.
  • Detekcja zmienności DNA norki amerykańskiej (Mustela vison Schreb.,1777).