Wydarzenia

Festyn ,,Bezpieczne lato 2016” – relacja z wydarzenia 27.06.2016 10:30

W dniu 18 czerwca pracownicy WBIHZ uczestniczyli w festynie ,,Bezpieczne Lato 2016”  zorganizowanym przez Radę Osiedla Arkońskie Niemierzyn promując nasz wydział wśród mieszkańców Szczecina.

Festyn odbył się w Parku im. Fryderyka Chopina i miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Niejednokrotnie wakacje spędzamy wśród urokliwej przyrody naszego kraju i zwierząt dziko żyjących, gospodarskich, czy też towarzyszących. Prawidłowe zachowania w sytuacjach stresowych, niejednokrotnie mogą uratować nam i bliskim życie.

Dużym zainteresowaniem cieszył się nasz ul i akcesoria z nim związane. Opowiadaliśmy jak wygląda życie pszczół, opieka nad nimi oraz o miodach, które pozyskujemy z wydziałowej pasieki.

Uczestnicy festynu mogli spróbować prawdziwy miód i usłyszeć o jego właściwościach. Zainteresowanie wzbudziły również świeczki z wosku pszczelego, o których opowiadała dr inż. Małgorzata Szewczuk.  

 

Gniazdo z wydmuszkami ptasich jaj było ekspozycją niezbędną w przeprowadzanych przez dr hab. Anitę Kołodziej-Skalską konkursach.

Pan Dziekan prof. dr hab. Jan Udała zadbał piękny wystrój naszego stoiska oraz miłą atmosferę.

 Udzielaliśmy informacji związanych z kierunkami kształcenia na wydziale. Odpowiadaliśmy na pytania m.in.: czym zajmuje się bioinformatyka?,  co to jest kynologia?, czy po biotechnologii można znaleźć pracę?, czy po zootechnice można założyć własną pasiekę?. Na liczne pytania odpowiadali również dr hab. Tadeusz Karamucki oraz dr inż. Beata Matysiak.

Dzięki pomocy Panów z działu technicznego możliwe było przygotowanie namiotu, w którym przygotowaliśmy kącik plastyczno-rękodzielniczy dla najmłodszych, którzy bardzo chętnie zasiadali przy naszych ławeczkach i wykonywali prace wykorzystując różne materiały. Zdjęcia: Tadeusz Karamucki, Małgorzata Szewczuk

 Radość na buziach dzieci była ogromna...