II Festiwal Nauki i Sztuki w Stargardzie 28.04.2015 13:36

W dniu 10. kwietnia 2015 roku braliśmy udział w drugim już Festiwalu Nauki i Sztuki. Projekt ten  jest przedsięwzięciem realizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Stargardzie przy współpracy z instytucjami i wyższymi uczelniami szczecińskimi  i stargardzkimi.

Podczas festiwalu uczniowie mogli wysłuchać interesujących wykładów, uczestniczyć w pokazach jak również wykonywać doświadczenia.

W tym roku w imprezie wzięli udział  przedstawiciele: Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Instytutu Pamięci Narodowej, Obserwatorium Astronomicznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie,  Studenckiego Koła Archeologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Studenckiego Stowarzyszenia Młodych Diagnostyków Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pracownicy Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie przygotowali dla młodzieży wykłady i zajęcia praktyczne:

• Krew darem życia” - warsztaty prowadziła: dr inż. Alicja Dratwa-Chałupnik, Katedra Fizjologii, Cytobiologii i Proteomiki,
  • ”Świat pszczół (pszczoły , produkty pszczele, wyrób świec)”  - zajęcia prowadziły:
    dr hab. Anita Kołodziej-Skalska i dr inż. Małgorzata Szewczuk, Katedra Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności; Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających,
  • DNA-cząsteczka życia”  -  zajęcia prowadziła: dr hab. Ina Kowalewska - Łuczak, Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt.

Ważnym gościem II Festiwalu Nauki i Sztuki był pan Feliks  Sikora, który podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami o II Wojnie Światowej. Dodatkową atrakcją był Koncert Młodych Talentów oraz prezentacja fotografii i prac plastycznych nauczycieli i uczniów.

Zdjęcia: Tadeusz Surma, Małgorzata Szewczuk, Anita Kołodziej-Skalska