III Festiwal Nauki i Sztuki w Stargardzie 13.04.2016 14:20

W dniu 1 kwietnia 2016 roku braliśmy udział w III Festiwalu Nauki i Sztuki. Projekt ten jest przedsięwzięciem realizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Stargardzie przy współpracy z instytucjami i wyższymi uczelniami szczecińskimi i stargardzkimi.

Podczas festiwalu uczniowie mogli wysłuchać interesujących wykładów, uczestniczyć w pokazach jak również wykonywać doświadczenia.

W tym roku w imprezie wzięli udział przedstawiciele: Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP, Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, Instytutu Pamięci Narodowej, Obserwatorium Astronomicznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Stargardzie, Studenckiego Koła Archeologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia, Wydziału Lekarsko-Biotechnologicznego i Medycyny Laboratoryjnej, PUM w Szczecinie.

Pracownicy Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie przygotowali dla młodzieży wykłady i zajęcia praktyczne:

1.         "Sport z psem” -  warsztaty prowadzone przez prof. dr hab. n. biol. Katarzynę Kavetską i mgr Małgorzatę Jędrzejczak (Zakład Zoologii i Pszczelnictwa),

2.         ”Genetyczny doping” - zajęcia  prowadzone przez dr hab. Ingę Kowalewską –Łuczak (Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt),

3.        ,,Alpaka – roślinożerny ssak parzystokopytny z rodziny wielbłądowatych" - zajęcia prowadzone przez dr inż. Małgorzatę Szewczuk (Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających).