Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich zaprasza do swoich szeregów osoby, których pasją jest jazda konna oraz historia Polskiej Kawalerii 19.01.2016 09:15

Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich oficjalnie został zarejestrowany 25 kwietnia 1997 roku. Celem Klubu jest krzewienie wartości patriotycznych i popularyzowanie wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród młodzieży, historii Kawalerii Polskiej ze szczególnym uwzględnieniem historii 12 Pułku Ułanów Podolskich. Klub realizuje swoje cele m.in. poprzez podnoszenie poziomu wiedzy i praktycznych umiejętności jeździeckich, jak również organizację rajdów konnych i imprez upamiętniających historyczną rolę Polskiej Kawalerii.

Członkami Klubu są również Studenci Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie m.in. kierunku Zootechnika Pani Joanna Kotowska.

Film 1

Film 2

Jeśli twoją pasją są konie i jazda konna oraz historia Polskiej Kawalerii wstąp w szeregi naszego klubu. Stanica Ułańska mieści się na terenie poligonu przy jeziorze Głębokie. Więcej informacji na stronie: