Noc Naukowca w ZS0 nr 4 29.04.2015 13:41

W nocy 17/18 kwietnia odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 w Szczecinie Noc Naukowca, w której wzięło udział 140 gimnazjalistów oraz 18 uczniów szkół podstawowych.

Przygoda z nauką rozpoczęła się już o godzinie 18, a zakończyła wczesnym rankiem.

Naukowcy szczecińskich uczelni oraz nauczyciele ZSO 4 przygotowali dla młodzieży warsztaty oraz pokazy eksperymentów naukowych.

Młodzież mogła przeprowadzić sekcję stałocieplnego kręgowca – kaczki pod okiem pana mgra Emila Dzierzby (Zakład Zoologii i Pszczelnictwa). Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji.

Miłośnicy psów również znaleźli coś dla siebie. Pani mgr Małgorzata Jędrzejczak (Zakład Zoologii i Pszczelnictwa) pokazała, że z psem można nie tylko bawić się, ale i uprawiać sporty kynologiczne. Młodzież pytała jak postępować z psami ,,po przejściach”.

Sztukę czytania karm dla zwierząt przedstawiła mgr inż. Paulina Bośko (Katedra Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności). Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak powinniśmy czytać etykiety zamieszczane przez producentów karm dla zwierząt i czym się kierować podczas ich zakupu. I w tym temacie wywiązała się również miła dyskusja.

W organizację Nocy Naukowca zaangażowały się również prof. dr hab. Katarzyna Kavetska, dr hab. Wioletta Biel oraz dr inż. Małgorzata Szewczuk.

Tej nocy młodzież była również na koncercie zespołu muzycznego Lite Bite w składzie: Aleksander Jastrząb, Damian Rybicki, Marcin Osiecki, Robert Jarzębski.

Zdjęcia: Małgorzata Szewczuk