Noc Naukowców GM 18 w Szczecinie 25.05.2015 09:04

Noc Naukowców (22/23 maja 2015r.), to inicjatywa, która odbywa się raz do roku w Gimnazjum nr 18 im. Noblistów Polskich w Szczecinie. Uczniowie mogli wysłuchać interesujących wykładów połączonych z częścią praktyczną przygotowanych przez swoich nauczycieli oraz pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt w Szczecinie.

Na początku zostaliśmy serdecznie przywitani przez Grono Pedagogiczne gimnazjum i udaliśmy się do sal, w których miały odbyć się zajęcia trwające jednocześnie w trzech salach.

Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził temat pani mgr inż. Pauliny Bośko (Katedra Hodowli Trzody Chlewnej, Żywienia Zwierząt i Żywności)  ,,Sztuka czytania karm dla zwierząt” zakończony zajęciami praktycznymi.

O znaczeniu i wykorzystaniu wosku pszczelego mówiła dr inż. Małgorzata Szewczuk (Katedra Nauk o Zwierzętach Przeżuwających). W części praktycznej uczniowie samodzielnie wykonali świeczki.

Z metodami pracy i wyposażeniem laboratorium kultur roślinnych in vitro oraz badaniami prowadzonymi przez studentów Koła Naukowego Biotechnologów zapoznali młodzież jego członkowie:

Wiktor Barbarzyński

Martyna Bednarek

Oktawia Mgłosiek

Studenci pod opieką pani dr inż. Marceliny Krupy-Małkiewicz przygotowali dla gimnazjalistów również część praktyczną.

Podczas Nocy Naukowców były również wybuchy, startowały rakiety, a to wszystko pod okiem pani mgr Małgorzaty Łyszczek.

Uczniowie poznali inną stronę nauki. Teraz już wiedzą, że można w przyjemny sposób połączyć naukę z zabawą i przy tym mile spędzić czas.

Była, to noc pełna niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia: Arleta Sielicka, Małgorzata Szewczuk