Warsztaty z Psim Nosem 23.11.2015 10:21

W dniach 13-15 listopada szkoła szkolenia psów "Aport" zorganizowała seminarium "NoseWork czyli Warsztaty z Psim Nosem. Doświadczona prowadząca Małgorzata Woźniak założycielka BavariaTeam.pl i Mantrailing Academy Poland współpracuję z Grupą Ratowniczą POPR w Gdyni, przewodniczka 3 psów tropiących zgłębiła w praktyce tajniki psiego nosa podczas zabaw węchowych i tzw. nosework.

Dzięki uprzejmości Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie warsztaty praktyczne z przeszukiwania pomieszczeń w poszukiwaniu konkretnego zapachu zostały przeprowadzone w budynku uczelni.

Program obejmował m.in. :

- segregację zapachu,

- metody kształtowania,

- zabawki interaktywne nosework : praca węchowa w domu,

- zabawy węchowe,

- przeszukiwanie terenu i praca na śladzie wstecznym.

Karolina Kaszycka właścicielka szkoły "Aport"  działającej w Szczecinie ma nadzieję, że to pierwsze z serii wydarzeń i seminariów dla właścicieli psów w naszym mieście, zorganizowanych przy udziale Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT w Szczecinie.