Zajęcia dla dzieci 20.05.2015 08:22

W dniu 27 marca 2015 roku dzieci z pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego uczestniczyły w zajęciach z pszczelnictwa oraz biologii drobiu ozdobnego.

Na zajęciach z pszczelnictwa dzieci dowiedziały się o pożyteczności pszczół oraz wykonały samodzielnie świece z wosku pszczelego pod opieką studentek piątego roku Biotechnologii: Pauli Jankowskiej, Kasi Podgórskiej oraz Klaudii Pizoń. W przygotowaniu zajęć i prowadzeniu pomogli: pani prof. dra hab. Bożena Chuda – Mickiewicz i dr Jerzy Samborski.

W drugiej części zajęć dzieci m.in. oglądały skorupy jaj strusia i emu. Pani prof. Danuta Szczerbińska zabrała maluchy na wybieg dla emu, gdzie miały bliski kontakt z tymi ptakami.

Niektóre z ptaków wykazywały żywe zainteresowanie nowo przybyłymi gośćmi. Zarówno dla nielotów jak również dzieci była to duża atrakcja. Z uśmiechem na twarzy uczniowie ze szkoły z Dobrej wrócili do domów.

Zdjęcia: dr inż. Alicja Dratwa-Chałupnik