Zajęcia dla uczniów SP 55 w Szczecinie (18.06.2015r.) 19.06.2015 10:00

W czwartek, 18 czerwca 2015 roku gościliśmy uczniów klasy 6e ze SP nr 55 w Szczecinie wraz z opiekunem panią mgr Anną Szymanek.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia wydziałowej pasieki, gdzie przewodnikiem był dr inż. Jerzy Samborski, w dalszej części dzięki dr Annie Sammel zobaczyli wybieg dla emu i mieli możliwość porównania wielkości, wyglądu jaj różnych gatunków ptaków. Profesjonalny trening z udziałem psa przeprowadziła mgr Małgorzata Jędrzejczak. Niecodziennym wydarzeniem było również oglądanie pasożytów i nauka o ich biologii. Pasożyty odzwierzęce, sposoby zarażenia a przed wszystkim zapobieganie, to tematy szczególnie interesujące uczniów i omawiane przez prof. Bogumiłę Pilarczyk.

Na koniec uczniowie mieli możliwość spróbowania różnych rodzajów miodów, mleka koziego i serów kozich, które przygotowała dr inż. Małgorzata Szewczuk.

…to była bardzo „smaczna” i interesująca wycieczka.

Zdjęcia: Emilka Kałek