Pasażerowie na gapę - zajęcia z parazytologii 04.04.2015 08:57

W środę 10 grudnia br. w Katedrze Biotechnologii Rozrodu Zwierząt i Higieny Środowiska gościliśmy uczniów klasy 1 technikum weterynarii TEB Edukacja na zajęciach praktycznych z parazytologii.

Podczas zajęć uczniowie mogli poznać techniki oraz sprzęt laboratoryjny stosowany w badaniach naukowych. Zapoznali się również z zagadnieniami dotyczącymi parazytologii lekarskiej i weterynaryjnej – funkcjonowaniem układu pasożyt -żywiciel; budową pasożytów, podstawowymi objawami wywoływanymi przez nie; cyklami rozwojowymi, epidemiologią i diagnostyką parazytologiczną pasożytów człowieka i zwierząt. Ćwiczenia obejmowały mikroskopową i makroskopową obserwację pasożytów oraz wykonanie dokumentacji obserwacji mikroskopowych.